Склад та корисні властивості курячого м’яса

 
Склад та корисні властивості курячого м’яса

Споживачі усього світу знають, що куряче мясо - один із основних продуктів, що входить до раціону здорового харчування.  В багатьох країнах світу курятину використовують для відновлення життєвих сил,  після перенесення хвороби, а також для зміцнення імунітету.

Склад курячого м’яса

На 100 грамів курячого м’яса в середньому припадає близько 20 грамів білка; 4 грамів жирів і 0,6 грамів вуглеводів, що забезпечує продукту калорійність в межах від 113 до 241 одиниць, в залежності від частини тушки. З мікро та макроелементів в найбільшій кількості представлені: залізо 1600 мкг, цинк 2055 мкг, калій 217 мг і фосфор 180 мг. Крім того, широко представлена ​​вітамінна група - В, РР, С, Е, А.

Корисні властивості курячого м’яса

1. Курятина містить велику кількість поліненасичених  жирних кислот, завдяки чому цей продукт захищає організм від сердечних захворювань.

2. Вітаміни групи В, що містяться в курячому мясі позитивно впливають на процеси обміну в організму, включаючи білковий, вуглеводний та жировий. Крім того, ці вітаміни покращують функціонування центральної нервової системи.  Вітаміни В2 та В6 оздоровлюють та підтримують красу шкіри та нігтів. Вітамін В9 приймає участь в процесі кровотворення, а вітамін В12 сприяє здоровому сну та допомагає позбавитися від депресивного стану.

3. Завдяки невеликому вмісту колагену, курятина засвоюється швидше та легше, ніж будь-яке інше мясо. Це оптимальне харчування при захворюваннях шлунково-кишкового тракту (курятина підходить для вживання з будь-яким рівнем кислотності), цукровому діабеті та ожирінні.

4. Білок курячого м'яса на 93% складається з необхідних для людського організму амінокислот. Навіть м'ясо качки або гусака відстає від нього за деякими якісними показниками.

5. Вміст фосфору в курці робить її регулярне вживання корисним для м'язів, кісток і зубів. Магній відповідає за роботу нервових клітин, допомагає боротися з дратівливістю, втомою, покращує пам'ять. Цинк, також як і фосфор сприяє зміцненню кісток. Також сприяє загоєнню ран, поліпшенню роботи мозку у похилому віці.

Отже, можна зробити висновок, що регулярне вживання курячого м'яса - це турбота про своє здоров'я і фігуру. В силу своєї низької калорійності і легкої засвоюваності, відварене куряче м'ясо включається в більшість дієт, а також рекомендується для харчування дітям та людям похилого віку.